Fethiye Duvar Ve Cam Temizliği
Fethiye Duvar Ve Cam Temizliği

Fethiye Duvar Ve Cam Temizliği

Duvar silimi; her tür ev, villa, köşk, yalı, saray, ofis, büro, şirket, fabrika, okul, dershane duvar temizlikleri, buhar yardımıyla usulüne uygun mop ve aparatları ile temizlenmekte, duvarlar yeni boyanmış hale getirilmektedir.


Çoğu zaman uzun yıllar boyunca kirlenmiş duvar yüzeylerin temizlenmesi


Yangın sonu kurum ve is olmuş duvar yüzeylerin silimi


İnşaat yada tadilat sonu oluşan tozlu duvar temizlikleri


Boya sonrası duvar temizliği


Eski bir duvar temizlik şirketi olarak duvar temizliğinde 4 temizlik faktörünü kullanmaktayız.


Mekanik


Isı


Kimyasal


Zaman


Sıralama önem sırasına göre yapılmamıştır. Önemli olan konu, bu faktörlerin temizlik işlemlerinde doğru uygulanmasıdır. Bu faktörlerden birinin azalması durumunda bir diğer faktörün artırılması temizlik performansı açısından gereklidir. Ancak bir faktörün bir diğerinin yerini tam olarak almayacağı unutulmamalıdır.


Uygun kimyasal ile püskürtme yapılan yada yüzeylerin durumuna göre silinen duvarlarda bazen bir kaç defa silim yapılması gerekebilir. Bu nedenle özellikle saten boya gibi silinebilir yüzeylerde yılda bir duvar temizliği öneriyoruz.


Evin temizliğinin göstergelerinden biridir cam temizliği. Güzel Evim temizlik şirketi, bu cam temizliği konusunda özel malzemeler  kullanmakta ve özen göstermektedir. Evde camlarımızı temizlik yaparken ilk sıraya alırız. Temizlik şirketleri çalışma esnasında bir sıralamaya uyar. Bu sıralama genellikle dıştan içe ve yukarıdan aşağıya doğrudur.Ev temizliğine ilk önce camlardan ve dış cephenin temizlenmesinden başlanır.


Cam temizliğinde de bu esasa göre hareket edilir. Öncelikle perdeler  de eğer kirlenmişse onlarla işe başlanır. Perdeler yıkamaya konulur, kornişlerin ve duvarların tozu alındıktan sonra çerçevelerin temizliğine sıra gelir. Temizlik personelimiz her çerçeve malzemesine göre ayrı temizleyici kullanır. Çerçeveler önceleri ahşap malzeme ile yapılıyordu. Üzerleri yağlı boyalı. Bunlar zaman içerisinde sararır, ısı değişiminin de etkisiyle  bir süre sonra soyulmaya başlar  daha sonra da macunları dökülürdü. Her sene sıkı bir bakımdan geçirilmesi gereken bu ahşap  çerçeveler zamanla yerini daha dayanıklı ve daha kolay  kullanılan, farklı açılış fonksiyonları bulunanlara bıraktı.


Temizlikte ve cam temizliği işleminde, iyi malzeme kullanıldığında çok daha iyi sonuç veriyor. Pvc malzemelerin temizlenmesinde krem temizleyiciler kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Durulama gerektiren bu temizleyiciler, durulanmaması halinde sararmaya yol açtığından ihmal edilmemeli. Alüminyum veya metal malzemenin kullanıldığı çerçeveler de ise kesinlikle asitik içeriğe sahip temizleyiciler ile temas ettirilmemeli. Bu temizlik  maddeleri geri dönüşü olmayan zararlar verebilir. Kararabilir ve parlaklığını yitirebilir.
Koruyucu etiketler de yeni pencerelerde kalıcı sorunlara yol açıyor. Özellikle güneşe maruz kalmış pencerelerde koruyucu etiketler malzemeyle  bütünleşiyor. Fethiye temizlik cam temizliği ekipleri, pencerede temizlik yaparken özel temizleyiciler, yapışkan çözücüler ve makineler kullanıyor. Bu durumla karşılaşmış isek kazıyıcı kullanmamalı temizlik şirketinden destek almalıyız.


Birçok nedenden dolayı cam üzerinde leke ve kirler oluşabilir.Temizlik esnasında camlar çizilmeden cam nasıl temizlenir,cam üzerindeki harç,kireç ve boya artıkları nasıl çıkar,kireçli cam nasıl temizlenir,dış cephe cam temizliği nasıl yapılır gibi ve benzeri konularda Fethiye temizlik şirketleri ekiplerinin deneyimine ve donanımına güvenebilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014